Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог (Архівна версія)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 

Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


02.12.2013
Презентація книги «Автограф на землі»
28 листопада у приміщенні Полтавського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені М. В. Гоголя відбулася презентація книги «Автограф на землі», присвяченої відомому аграрію, Герою Соціалістичної Праці, Герою України Семену Свиридоновичу Антонцю.
Ім’я Семена Антонця у багатьох українців асоціюється з органічним землеробством. Адже в заснованому ним ПП «Агроекологія», що в Шишацькому районі, ведеться система землеробства, за якої не використовуються ні пестициди, ні мінеральні добрива, земля не знає оранки плугом, а обробляється плоскорізами. При цьому «Агроекологія» є цілком успішним господарством. Але Семен Свиридонович Антонець – не тільки натхненник органічного землеробства, що прагне забезпечити українців екологічно чистими продуктами харчування та зберегти для наступних поколінь безцінне українське багатство – родючі чорноземи, а ще й відомий меценат, який відбудовує церкви, відродив та утримує дачу В.Г. Короленка, допомагає багатьом людям матеріально: на видання книжок, на участь у міжнародних конкурсах і конференціях, на проведення концертів тощо. Він – Особистість з великої літери, про кого Борис Олійник сказав: «При його ділових якостях хлібороба, який дає хліб наш насущний, він ніколи не забуває про хліб духовний. Оце і є повнота особистості… Тому з ним завжди спокійно й надійно – він стоїть на своїй, не купленій і, слава Богу, поки не проданій землі… Оце – справжній український хлібороб. На таких тримається собор духовності.»
Про всі ці грані особистості С. С. Антонця і розповідає книга-фоторозповідь «Автограф на землі», автором якої став відомий фотохудожник Валерій Черкас. Це видання – третя книга із серії «Золоті імена Полтавщини», започаткованої видавництвом «Сімон» про видатних особистостей України і нашого краю. У створенні фотоальбому Валерію Черкасу допомагали Антоніна Антонець – упорядник тексту та фотографій, Ганна Козельська – автор літературного запису, Віктор Самородов – науковий консультант. Передмову до видання написав головний редактор журналу «Зерно» Юрій Гончаренко, вступну статтю – заслужений журналіст України Лідія Віценя. У підготовці книги до друку взяли участь народний художник України Микола Пшінка – художній редактор книги, заслужений працівник культури України Ольга Яремійчук – літературний редактор, Олександр Коробкін – директор видавництва «Сімон», працівники видавництва Артем Гармаш та Роман Русанов.
Презентація видання зібрала в залі Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М. В. Гоголя велику кількість гостей, серед яких були і співробітники Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського. Привітати головного героя книги та авторський колектив приїхали науковці з Інституту агроекології і природокористування НААН України, Інституту механізації та електрифікації сільського господарства НААН України, Національного ботанічного саду ім. М. М. Гришка, Інституту ґрунтознавства та агрохімії НААН України, Центру заповідної справи, рекреації та туризму, інших наукових установ. З вітальним словом виступили також Володимир Замикула, заступник голови Полтавської ОДА, Герой України, заслужений працівник сільського господарства Тетяна Корост, професор, філолог Василь Яременко, ректор Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г. Короленка Микола Степаненко та багато інших. Привітати Семена Свиридоновича прибули також представники Бєлгородської області (Росія), де останнім часом активно впроваджуються принципи безплужного обробітку ґрунту та органічного землеробства.
Познайомитися з книгою «Автограф на землі» можна в нашій бібліотеці, завітавши до відділу документів із природничих та аграрних наук. Крім того, зараз тут діє виставка-персоналія «Органічне сільське господарство: в гармонії з природою», присвячена С. С. Антонцю, переглянути яку запрошуємо всіх зацікавлених користувачів Бібліотеки.
Див. фото


Режим роботи:
Понеділок-п'ятниця: 9:00 – 17:30,
Неділя: 9:00 – 17:30.

Вихідний: субота

Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського