![]() Пам’яті І. П. Котляревського: віртуальний проєкт |
Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І. П. Котляревського ![]() |
![]() |
Електронний каталог Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог) Електронна доставка документів Віртуальна довідка |
Програми та проектиОтримай безоплатну правову допомогу Інтернет для читачів публічних бібліотек Регіональний тренінговий центр |
![]() Надання безоплатної правової допомоги - соціальна програма Уряду України,
що гарантує людям ефективний захист їхніх прав
Безоплатна вторинна правова допомога – це правова допомога, що надається для захисту прав людини в суді за рахунок коштів Державного бюджету України. ХТО МАЄ ПРАВО НА БЕЗОПЛАТНУ ВТОРИННУ ПРАВОВУ ДОПОМОГУ? Право на таку допомогу мають:
Надання такої допомоги забезпечують 100 місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі – центри правової допомоги) по всій Україні. Розташування та контакти центрів правової допомоги можна дізнатись на сайті Координаційного центру з надання правової допомоги
або в операторів гарячої лінії 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних і мобільних телефонів)
ЯКІ ПРАВОВІ ПОСЛУГИ МОЖНА ОТРИМАТИ В ЦЕНТРІ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ? ЯК ШВИДКО ЦЕНТР ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ ПРИЗНАЧИТЬ АДВОКАТА? Упродовж 10-ти днів з дати звернення особи з усіма необхідними документами центр правової допомоги повинен прийняти рішення про надання безоплатної вторинної правової допомоги (призначити адвоката, який вестиме справу) або надати обґрунтовану відмову у наданні безоплатної вторинної правової допомоги. У разі прийняття позитивного рішення центр правової допомоги забезпечить надання такої допомоги та повідомить про це особу, яка звернулась, телефоном або в інший спосіб.
Якщо справу можна вирішити без звернення до суду, центр правової допомоги проконсультує особу, яка звернулася по допомогу, та у разі потреби направить її до організації, яка допоможе вирішити проблему по суті.
ЧИ МАЄ ОСОБА, ОТРИМУЮЧИ БЕЗОПЛАТНУ ВТОРИННУ ПРАВОВУ ДОПОМОГУ, ПЛАТИТИ ЗА ЦЕ?
Безоплатна вторинна правова допомога передбачає, що роботу адвоката у справі оплачує держава. Це означає, що для особи така правова допомога є безкоштовною. Ані адвокат, ані службові особи центру правової допомоги не мають права вимагати у людини жодної додаткової матеріальної винагороди за виконану роботу.
ВАЖЛИВО! Усі інші платежі, пов’язані із судовим розглядом справи, людині, яка отримує безоплатну правову допомогу, необхідно сплачувати самостійно (крім випадків, коли вона користується пільгами, передбаченими відповідними законами);
судовий збір; експертиза (якщо вона потрібна); публікація у пресі про виклик відповідача і таке інше. Усі адвокати, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, проходять конкурсний відбір та регулярне навчання і надають безоплатну вторинну правову допомогу відповідно до встановлених стандартів якості. У разі, коли людина не задоволена послугами адвоката, вона має можливість звернутися зі скаргою до центру правової допомоги та/ або кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури.
Якщо факт неналежного виконання адвокатом обов’язків підтвердиться, центр правової допомоги може прийняти рішення про його заміну, а квафікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури – притягнути адвоката до дисциплінарної відповідальності.
Відповідно до законодавства така правова допомога не надається, якщо:
ЩО ПОТРІБНО ДЛЯ ЗВЕРНЕННЯ ДО ЦЕНТРУ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ? Адреса найближчого центру правової допомоги:
Полтавський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги 36011, Україна, м. Полтава, вул. Європейська, 37/40 Телефон / факс: (0532) 56-02-88 Email: poltava2.poltava@legalaid.pl.ua
|
![]() Режим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net
|
2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського |