Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог (Архівна версія)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 

Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Полтава прорубала «Вікно в Америку»

Сьогодні, 19 квітня 2007 року, в Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І. П. Котляревського офіційно відкрив свої двері інформаційний центр «Вікно в Америку». Центр урочисто відкрили представник Посольства США в Україні Райан КОХ, а також заступник голови облради Петро Ворона. “Цей крок зближує наші країни і допомагає в освіті. Зокрема, з 2001 р. на Полтавщині діють проекти Інтернет-бібліотек, які мають безкоштовний доступ до всесвітньої мережі”, - заявив П. Ворона. Полтавський Центр «Вікно в Америку» - один із 22 подібних центрів в Україні, які вже відкрилися у Кіровограді, Донецьку, Одесі, Львові, Луганську, Сімферополі, Херсоні та ін. З 2001 року Посольство Сполучених Штатів надало понад 600 тис. доларів на відкриття інформаційних центрів  "Вікно в Америку" в публічних бібліотеках, які містять інформаційні матеріали про США - уряд, культуру, літературу, історію, університети та бізнес. Мета створених центрів - надання сучасної інформації про США та поповнення фондів зібрань книг англомовними виданнями. Центри "Вікно в Америку" - це місце проведення лекцій, презентацій американських фільмів і літературних творів та інших культурних заходів, що сприяють кращому розумінню культури і народу Сполучених Штатів Америки.

  1. 20.02.2007 – відбулося відкриття відеоклубу інформаційного центру Window on America. На відкритті був присутнім Kris Wiley, волонтер з США, який працює в ПДПУ.
  2. 27.02.2007 – інформаційний центр Window on America відвідала перша леді України -  Катерина Михайлівна Ющенко. На зустрічі бувли присутні : губернатор Полтавської області В. Асадчев, представники преси та телебачення, діячі культури.
  3. 04.04.2007 – центр “Window on America відвідали вчителі англійської мови – слухачі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (21 чоловік). Екскурсію по фонду центру провела завідуюча відділом літератури іноземними мовами Бабенко Н. А.
  4. 05.04.2007 – інформаційний центр відвідали студенти Полтавського інституту економіки і права. Бібліографічний огляд Словники в роботі перекладача провела завідуюча відділом літератури іноземними мовами Бабенко Н. А. 
  5. 19.04.2007 – офіційне відкриття інформаційного центру Window on America. На відкритті центру були присутні гості з Посольства Сполучених Штатів Америки, представники обласної ради  та ОДА міста Полтави, кореспонденти  радіо, телебачення та преси, а також викладачі Полтавських вузів та шкіл, студенти-філологи, учні шкіл та постійні відвідувачі бібліотеки. Розпочався захід із прес-конференції, яку відкрила директор Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського Зеленська Т. І. На прес-конференції виступили  заступник прес-аташе Посольства США – Ryan J. Koch та директор Центру інформаційних ресурсів США в Україні, президент Української бібліотечної асоціації - Пашкова В. С., начальник управління культури і туризму ОДА - Годзенко В. Д., заступник голови обласної ради - Ворона П., начальник обласної ради з питань преси та інформації – Пустовгар О. М., а також викладачі англійської мови Панкова Т. О. і Перебийніс Ю. В. Після конференції Ryan J. Koch та Ворона П. перерізали стрічку і відкрили центр. Для гостей завідуюча сектором “Window on America” Туркіна О. І.  провела презентацію ресурсів, які знаходяться в центрі, а саме - книги, відеофільми, сучасне обладнання: комп’ютери, ксерокс, принтери, телевізор та музичний центр. Після презентації телекореспонденти взяли інтерв’ю у Ryan J. Koch. Потім гостей центру очікував фуршет, на якому вони жваво спілкувалися із заступником прес-аташе та волонтерами Корпусу Миру. Після відкриття центру директор ПОУНБ імені І. П. Котляревського Зеленська Т. І. провела екскурсію по бібліотеці заступнику прес-аташе Ryan J. Koch та директору Центру інформаційних ресурсів Пашковій В. С. А відвідувачі заходу переглянули американський кінофільм “YOUVE GOT MAIL”. На перегляді фільму були присутні 21 чоловік, серед них волонтер Корпусу Миру Морден Крістіна, викладачі та студенти Полтавських вузів, мовного центру “Лінгвістикум”, учні шкіл та постійні відвідувачі центру Window on America.
  6.  23.05.2007 – центр відвідали вчителі інституту Післядипломної освіти,  вчителі англійської мови шкіл м. Полтави та Полтавської області, Була проведена екскурсія  по бібліотеці. Після екскурсії було переглянуто американську художню комедію “BIG”. Всі вчителі дуже зацікавилися інформацією про можливості центру “Вікно в Америку” і виявили бажання привести на екскурсію та перегляд кінофільмів своїх учнів.
  7. 06.06.2007 – центр відвідали учні 6-го класу Полтавської спеціалізованої школи №3 з поглибленим вивченням англійської мови з вчителькою Боєвою Тамарою Миколаївною. Була проведена презентація книг центру “Вікно в Америку”. Особливу увагу звернули на енциклопедії, представлені у фонді центру, а саме Americana, World Book, Student Encyclopedia. Потім відбувся перегляд мультиплікаційного фільму “SHREK”. Діти отримали задоволення від англомовної версії мультфільму. Наприкінці сеансу вони співали фінальну пісню разом із персонажами.
  8. 28.08.2007центр відвідав Уїльям Тейлор, американський посол в Україні, і представники посольства Сполучених штатів Америки. Відбулася зустріч з волонтерами Корпусу миру, які працюють в районних центрах Полтавської області. Центр Вікно в Америку отримав в подарунок понад 150 американських книг серії Library of America”. Приїзд американського посла в Україні Уїльяма Тейлора до Полтави було висвітлено в періодичних виданнях. В газеті “Полтавський Вісник” від 31 серпня 2007 року в №35(946) була надрукована стаття “Вікно в Америку” Тейлор відкрив у Полтаві”, в “Коло” в №35(271) “Американський посол цікавився виборчим досвідом полтавців”, в “Вечірня Полтава” від 30 серпня 2007 року в №35 “Посол США ставитеме Полтаву за приклад усії Україні”, в “Зоря Полтавщини”  № 132-133 “Вільям Тейлор: “Я з нетерпінням чекаю наступного приїзду до Полтави”. Після зустрічі з волонтерами гостей центру очікував фуршет, на якому вони жваво спілкувалися із Уїльямом Тейлором.Режим роботи:
Понеділок-п'ятниця: 9:00 – 17:30,
Неділя: 9:00 – 17:30.

Вихідний: субота

Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського