Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог (Архівна версія)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 

Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


 Іван Котляревський (1769 — 1838) 

 

 

Пройдуть віки, настане вічне літо,

І так, як ми, як з нами це було,

Над книжкою твоєї "Енеїди"

Нащадок схилить радісне чоло.

Володимир Сосюра

 
 

 


83.3(4=УКР-4ПОЛ)1-8

Н 34

Нахлік, Євген Казимирович.

                Творчість Івана Котляревського [Текст] : замовчувані інтерпретації. Дискусійні проблеми. Спроба нового прочитання (з погляду літературних напрямів і течій): До 225-річчя від дня народження письменника / Є. К. Нахлік. - К. : Олір, 1994. - 68 с. - ISBN 5-7707-6771-5 : 40000 грн., 10000  грн.

Аннотация: У книжці робиться спроба повернути українському літературознавству замовчувані інтерпретації "Енеіди" і "Наталки Полтавки" О. Кониським, С. Смаль-Стоцьким, Д. Антоновичем, Л. Білецьким, В. Маланюком та інш., порушуються дискусійні проблеми (про преромантизм в "Енеїді" та її двотекстовість, сентименталізм у "Наталці Полтавці" і "Москалі-чарівнику". Уперше детально розкриваються характерні особливості сентименталізму в драматургії І. Котляревського.  Розрахована на літературознавців, театрознавців, акторів, учителів-словесників, студентів філологічних факультетів та Інституту театрального мистецтва, усіх, хто цікавиться історією українського красного письменства і театру.   83.3(4=УКР-4ПОЛ)1-8

М 58

Міжнародна науково-практична конференція (1994 ; Полтава).

                Спадщина Івана Котляревського в українському і світовому культурному контексті [Текст] : міжнародна науково-практична конференція присвячена 225-річчю з дня народження І. П. Котляревського (7-8 вересня 1994 р.) / Міжнародна науково-практична конференція (1994 ; Полтава) . - Полтава : [б. и.], 1994. - 6 с. - 5000 грн.


8У1+У2

В 49

                Вінок І. П. Котляревському. Від Полтави, від полтавців [Текст] / ред. Ю. В. Андрущенко. - Х. : Прапор, 1969. - 123 с. : іл. - 8000 экз. - 0.60 крб., 150.00 крб., 132.00 крб.

                Аннотация:200 років, що відділяють нас від народження першого класика української літератури, чималий відтинок історії. Але невмирущі його твори з поступом часу все більше захоплюють і чарують нащадків, усе ближчі прийдешнім поколінням, які знову і знову звертаються до чистих джерел невгамовної «Енеїди», ніжної«Наталки Полтавки», дошкульного «Москаля-чарівника». Цю скромну збірку склали земляки великого полтавця як вияв глибокої вдячної шани до його ясної пам'яті.


8У1

В 67

Волинський, Петро Костянтинович.

                Іван Котляревський. Життя і творчість [Текст] / П. К. Волинський. - 3-є вид., доп. і перероб. - К. : Дніпро, 1969. - 271 с. : іл., факс. - 7000 экз. - 0.79 крб.

Аннотація: В цьому році прогресивне людство відзначає 250-річчя від дня народження зачинателя нової української літератури Івана Петровича Котляревського.  У цій праці дослідник широко висвітлює роль і значення Котляревського в історії української літератури, дає докладний аналіз його творів, простежує традиції письменника в новій українській літературі.  Монографія призначена для науковців, студентів літературних факультетів, а також усіх, кого цікавлять проблеми розвитку історії української літератури.   8У1

К 43

Кирилюк, Євген Прохорович.

                Іван Котляревський [Текст] : життя і творчість / Є. П. Кирилюк. - К. : Дніпро, 1981. - 288 с. - 1.80 грн., 1.00  грн.

Аннотация: На основі цікавих документальних, художніх матеріалів і фактів автор розповідає про життєвий і творчий шлях першого класика нової української літератури І. П. Котляревського. Аналізуються його твори - поема "Енеїда", пєси "наталка Полтавка" і "Москаль-чарівник", досліджуються елементи реалізму у творчості письменника. Розраховано на спеціалістів та широке коло читачів.

 


84(4=УКР)1

К 73

Котляревський, Іван Петрович.

                Енеїда [Текст]. Наталка Полтавка : п'єса: для серед. та ст. шк. віку / І. П. Котляревський ; І. П. Котляревський. - К. : Веселка, 2000. - 328 с. - (Шкільна б-ка). - 10000 экз. - ISBN 966-01-0052-3 : 6.00 грн., 7.00  грн.

Аннотация: Понад два століття живуть в українській літературі твори веселого полтавського мудреця Івана Петровича Котляревського. Його поема «Енеїда», написана в традиціях бурлеску і травестії, відтворює яскраві картини життя українського суспільства другої половини ХУІІІст., розповідає про звитяги українського козацтва. П'єса «Наталка Полтавка» стала«праматір'ю українського театру». Ці твори пронизані любов'ю до свого народу, до рідної землі.  Новий, нетрадиційний погляд на «Енеїду», розгадку її таємниць пропонує в післямові до нашого видання знаний письменник і літературознавець Валерій Шевчук. 


84(4=УКР)1

К 73

Котляревський, Іван Петрович.

                Енеїда [Текст] : на українська мову перелицьована з переднім словом та примітками .Б. Лепкого, з ілюстраціями та заставками Я. Штірен / І. П. Котляревський. - Репринтне вид., що вийшла в Берліні 1922р. - Рівне : Просвіта, 1998. - 111 с. - 1000 экз. - 15.00 грн.


 

 83.3(4УКР-4ПОЛ)1-8

К 73

 Котляревський І. П. - перший класик нової української літератури [Текст] : збірник наукових статей. - Полтава : ПДПI ім. В. Г. Короленка, 1998 -    

                Ч. 2. - 1998. - 154 с. - 100 экз. - 3.00 грн.

                Аннотация:У збірник увійшли статті, присвячені актуальним проблемам вивчення творчості І. П. Котляревського. Упорядковано за матеріалами Всеукраїнської науково-практичної конференції "І. П. Котляревський - перший класик української літератури" (Полтава, 9-10 вересня 2006 р.)

 


8У1

К 73

                Іван Котляревський у документах, спогадах, дослідженнях [Текст] / упоряд. А. Т. Залашко. - К. : Дніпро, 1969. - 631 с. : факс., портр., іл. - 3000 экз. - 2.00 крб.

Аннотація: У збірнику широко подані найвизначніші праці дореволюційних, радянських та зарубіжних дослідників життя й творчості І. П. Котляревського, документи та спогади про його діяльність, які допомагають глибше усвідомити роль і значення письменника в історії української літератури, мови та театрального мистецтва.  Збірник, що видається до 200-ліття від дня народження І. П. Котляревського, стане у пригоді науковим працівникам, викладачам вузів, учителям і студентам, а також усім, хто виявляє інтерес до історії української літератури. 


 

8У1

К 73

                Іван Петрович Котляревський [Текст] : життя і творчість в ілюстраціях і документах / упоряд.: А. Василенко, А. Залашко. - К. : Радянська школа, 1961. - 193 с. : іл. - 4000 экз. - 1.33 грн.

Аннотация: У книзі подані висловлення українських і російських авторів про Котляревського, картини та фотографії, які характеризують життєвий і творчий шлях письменника. Книга складається з таких розділів: "Життя і творчість", "Енеїда", "Драматичні твори", "Вшанування памяті письменника".63.3(4УКР-4ПОЛ)

Н 23

Наливайко, Іван Микитович.

                З глибин віків відлунюють малинові  дзвони [Текст] /  Іван Микитович Наливайко . - Полтава : б. в., 2001. - 128 с. -

Аннотация: Автор цих історичних нотатків вирішив хоч трошки втолити спрагу пізнання минувшини, допомогти тим, хто бажає знати правду, а не підтасовані, перекручені, вихолощені факти з нашого життя.


84(4=УКР)1

К 73

Котляревський, Іван Петрович.

                Енеїда [Текст] / І. П. Котляревський. - Полтава : АСМІ, 2003. - 182 с. - ISBN 966-7653-09-8 : 25.00  грн.

 Додаток: Смачного від Енея: Книга давніх рецептів/Авт.-упор. Закладний В.П.- Полтава: АСМI, 2003.- 194с.: іл.- 25-00 крб.

Аннотация: Усе в "Енеїді", повязане з їжею, стає матеріалом книги В. П. Закладного, а разом з поемою І. П. Котляревського - це вишукана насолода для ока і розуму, котрою не варто обділяти і шлунок, дозволивши йому порозкошувати однією з описаних у книзі страв і черговий раз підтвердити, що в українців, можливо, менш гастрономічно спокушених за французів, є чим усмак вдовольнити душу.


83.3(4=Укр-4Пол)1-8

Р 79

Ротач, Петро Петрович.

                Іван Котляревський у листуванні [Текст] / П. П. Ротач. - Опішне : Українське народознавство, 1994. - 336 с. : іл. - (Полтавська родина). - 100000.00 крб., 4.00 крб.

                Аннотация:Ця книга є найповнішою збіркою листів класика української літератури Івана Котляревського до різних осіб та установіІ листів до нього від письменників, істориків, адміністративних і церковних діячів та родичів. Уміщено в ній також листи тих осіб, що цікавилися Котляревським після його смерті.  Досі частина листування Івана Котляревського друкувалася лише в зібраннях творів письменника. Окремі листи були вміщені в періодичних виданнях різного часу. Читач знайде в книзі й цілком нові листи та докладні коментарі до них. Збірка листів стане в пригоді не лише дослідникам життя і творчості Івана Котляревського, а й викладачам, студентам та учням вищих і середніх навчальних закладів, всім, кому дороге наше красне письменство.  Видання є першим у серії "Полтавська родина", що її започатковує відділ "Відродження духовности і національної культури" Полтавського обласного управління культури.   63.3(4УКР)Кр

С 48

 Слов'янський збірник [Текст] / Слов'янський клуб м. Полтави. - Полтава : Б. в., 2002 -    

                Вип. 7. - 2008. - 440 с. - 500 экз. - 33.50 грн.

Аннотация: Збірник наукових праць присвячено дослідженню традицій у різних сферах життя, науки, мистецтва, духовної спадкоємності, долі нащадків конкретних видатних історичних особистостей. Представлені історичні, філософські, мово- та літературознавчі розвідки, краєзнавчі матеріали.  Для науковців, студентів, учителів, широкого загалу. 


83.3(4УКР-4ПОЛ)1-8

С 71

                Спадщина Котляревського в українському і світовому культурному контексті [Текст] : матеріали наукової конференції до 225-річчя з дня народження І. П. Котляревського. - Полтава : б. в., 1994. - 55 с. - 70000 грн.


 


 


 


 


 

   


Режим роботи:
Понеділок-п'ятниця: 9:00 – 17:30,
Неділя: 9:00 – 17:30.

Вихідний: субота

Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського