Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 





















Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ
(оглядова довідка за матеріалами преси
за січень 2013 року)

Загальні питання
Тетрально-концертне життя
Образотворче мистецтво
Бібліотечна справа
Музейна справа
Кіномистецтво
Проствітництво та художня самодіяльність

Загальні питання. За значний особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю Указом Президента України Віктора Януковича орденом Княгині Ольги ІІІ ступеня нагороджено Зуб Лідію Миколаївну, майстриню декоративно-прикладного мистецтва смт Чорнухи.
У січні в обласному центрі відбулися урочистості з нагоди Дня Соборності та Свободи України і 95-ї річниці від дня підписання Четвертого Універсалу. До пам’ятника українському поету, художнику та громадському діячу Тарасу Шевченку; українському громадському та політичному діячу, голові Ради міністрів УНР Борису Мартосу та меморіальної дошки одному з творців та ініціаторів Акту злуки, голові Директорії УНР Симону Петлюрі були покладені квіти. У Полтавському обласному академічному українському музично-драматичному театрі імені М.В.Гоголя відбулися урочисті збори та показ лайт-опери «Тарас Шевченко», а у Полтавському краєзнавчому музеї – година спілкування на історичну тему для школярів. У Гадяцькій центральній бібліотеці для дітей був проведений урок народознавства «Квітне Україна рушниками» та розгорнута тематична виставка книг «Велична і свята, моя ти Україно, нам берегти тебе, Соборну і єдину». Заходи до державного свята пройшли в усіх містах і районних центрах області.
З нагоди 95-ї річниці подвигу Героїв Крут у Полтаві відбулася урочиста хода та покладання квітів до пам’ятника Загиблим козакам.
У Решетилівці відбулася конференція, приурочена до 115-ї річниці від дня народження українського письменника Юрія Горліса-Горського (справж. – Городянин-Лісовський). Полтавська обласна організація ВО «Свобода» випустила календар із портретом нашого славетного земляка та разом із іншими громадськими організаціями оголосила 2013-й рік на Полтавщині роком Юрія Горліса-Горського.
В Опішні Зіньківського району відзначили 140-річчя від дня народження українського художника, архітектора, графіка Василя Кричевського. З цієї нагоди у селищі було відкрито Музей мистецької родини Кричевських; на цю подію завітали нащадки митця – онук та правнук Василь Лінде-Кричевський та Василь Лінде-Дункан. Також експонувалася виставка робіт Василя Кричевського.
У Біївцях Лубенського району відбувся літературно-мистецький захід, присвяченій пам’яті українського поета Василя Симоненка. У заході взяли участь місцеві літератори, члени літоб’єднання імені Олеся Донченка, керівництво району, представники учнівської молоді, громадськості села, журналісти, любителі поезії. Урочистості продовжилися у Тарандинцях, де свого часу навчався поет. У місцевому музеї письменника проходило традиційне щорічне вручення літературно-мистецької премії імені Василя Симоненка.
Харківський письменник, поет та громадський діяч, володар почесної відзнаки «Золотий письменник України» Сергій Жадан взяв участь у благодійних літературних читаннях, організованих на підтримку хворого письменника Павла Вольвача, які відбулися в обласному центрі.
У Полтаві проходила презентація книги Тараса Духовного «Сім».
У Полтавському МБК відбувся святковий захід – «Різдвяна Архієрейська ялинка для дітей», організований Полтавською єпархією УПЦ та міським управлінням культури.
У Полтавській дитячій музичній школі №3 імені Б.Гмирі проходив щорічний фестиваль дитячої творчості «Сузір’я талантів».
Українському прозаїку, лауреату численних літературних премій Віктору Семеняці за нову книжку гуморесок було присвоєно звання лауреата літературної премії імені Остапа Вишні, заснованої Національною спілкою письменників України.
Театрально-концертне життя. У Полтавському обласному академічному українському музично-драматичному театрі імені М. В. Гоголя відбувся літературно-музичний вечір, присвячений видатному російському співаку минулого століття Олександру Вертинському.
У Полтавському МБК з концертом виступив театр народної пісні «Родина калинова», відомий раніше, як творчий колектив «Полтавські витребеньки».
Полтавська єпархія, міське управління культури та Палац дозвілля «Листопад» провели благодійно-доброчинну акцію – концерт «Різдвяний вечір духовної і вокально-хорової музики».
У Гребінківському РБК артисти Київського драматичного театру імені І. Франка виступили із спектаклем «Банкір» за п’єсою О. Корнійчука.

Образотворче мистецтво. У Полтавському художньому музеї (Галереї мистецтв) імені М. Ярошенка протягом січня відбулися заходи:
- урочистий вечір вшанування пам’яті першого мера Полтави Анатолія Кукоби; присутні переглянули фільм, відомі полтавці поділилися спогадами про Анатолія Тихоновича, а дітям – переможцям конкурсу «Який пам’ятник ти хочеш бачити у своєму місті» були вручені календарі;
- виставка фоторобіт Сергія та Іллі Назаркіних, присвячена 75-річчю Полтавської дитячої музичної школи №1 імені П. Майбороди;
- традиційна міська виставка «Зимовий вернісаж», на якій представлені роботи вихованців закладів естетичного виховання дітей із Гадяча, Диканьки, Зінькова, Карлівки, Шишак, Великих Сорочинців Миргородського району.
У Полтавському художньому салоні експонувалися:
- персональна виставка члена НСХУ Віктора Трохимця-Мілютіна з нагоди 80-річчя митця та 60-річчя його творчої діяльності;
- традиційна виставка живопису «Різдвяний салон», на якій були представлені роботи членів НСХУ та претендентів на вступ до Спілки.
У салоні-магазині «Про-фото» (по вул. Леніна, 13) обласного центру експонувалася виставка «Без бар’єрів», на якій були представлені фотороботи полтавців з обмеженими фізичними можливостями.
У приміщенні ДП «Державного проектного інституту містобудування «Міськбудпроект» обласного центру розгорнута фотовиставка «Сепія», на якій представлені роботи відомого українського архітектора Юрія Пісковського.
У Кременчуцькій міській художній галереї відкрилася виставка робіт місцевої художниці й викладача дитячої художньої школи Інни Мосієнко.
У Лубенській галереї образотворчого мистецтва демонструвалася виставка «Сучасний диптих, портрет, пейзаж», на якій були представлені полотна миргородських художників Сергія Шаматріна та Олександра Лутовича.
У Нових Санжарах відбулася презентація картини «Санжари, мої ви Санжари», створеної художниками району протягом кількох останніх місяців.
Бібліотечна справа. У Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І. П. Котляревського краєзнавець і член обласної спілки екскурсоводів Валерій Волосков презентував свою книгу «Полтавщина на монетах незалежної України». Також до 90-річчя від дня народження нашого земляка, поета Бориса Чичибабіна був проведений вечір вшанування його пам’яті; ініціатором та ведучою заходу була завідуюча відділом мистецтв Галина Вікторова.
У Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара експонуються тематичні літературні експозиції:
- у відділі періодики – виставка «Найулюбленіше свято – Новий рік»;
- у відділі зарубіжної літератури – оглядова експозиція «Happy New Year». Подібні виставки, присвячені Різдву і традиціям зимових свят, працюють і в інших відділах закладу.
У Полтавській міській центральній бібліотеці діє виставка вишитих робіт «Співають кольори», на якій представлені роботи учасниці всеукраїнських та всесоюзних виставок декоративно-ужиткового мистецтва, жительки Яцинової Слобідки Полтавського району Анастасії Пусан, бібліотекаря Ірини Петренко та читачів закладу.
У Полтавській бібліотеці-філії №5 міської ЦБС для школярів 7-А класу ЗОШ №10 був проведений тематичний огляд літератури про етикет для школярів та експонувалася виставка примірників газети «Зоря Полтавщини» майже семидесятирічної давнини.
У Кременчуцькій центральній міській бібліотеці імені Максима Горького розгорнуті виставки книжок, приурочені до 120-річчя закладу:
- у відділі мистецтв – найбільш вагомі для мистецтва книги з фондів бібліотеки та репродукції картин із зображенням книг;
- у відділі іноземної літератури – старовинні книги із фондів бібліотеки;
- у юнацькому відділі – експозиції книг «Знаменитые, великие, гениальные» та персональна виставка бібліотекаря Наталії Булавиної, на якій представлені книги, що не залишили її байдужою;
- у відділі технічної літератури – виставка книг та макет лайнера «Ветер перемен: мгновения нашей жизни», на вітрилах якого написана невелика історія відділу та побажання читачів;
- у інформаційно-бібліографічному відділі – краєзнавчі книги та книги з автографами місцевих авторів.
У Гадяцькій центральній бібліотеці для дітей протягом січня для маленьких читачів були проведені заходи:
- театралізований дитячий ранок «Подорож до країни казок»;
- майстер-клас «Ялинкові прикраси своїми руками»;
- бібліо-квест «Знайди скриньку скарбів»;
- тематична розважально-ігрова програма «Для вас, феєрія святкова»;
- книжкова виставка «Чарівні зимові свята»;
- виставка-конкурс малюнків «Символ-2013» класу образотворчого мистецтва дитячої художньої школи.
Музейна справа. У приміщенні Полтавського  краєзнавчого музею відбувся святковий концерт «Срібний передзвін Різдва», організований управлінням культури Полтавської ОДА та Полтавською обласною філармонією. Також Музей отримав від полтавських митників конфісковану культурно-історичну цінність – державну нагороду СРСР орден «Знак Пошани».
У Полтавському літературно-меморіальному музеї І. П. Котляревського експонувалися:
- виставка «Новорічне намисто», на якій свої роботи представили вихованці Полтавського міського центру позашкільної освіти Полтавської міськради;
- виставка робіт гуашшю та акварель вихованців дитячої художньої студії «Маленький принц» під керівництвом Ігоря Шипуліна.
У Полтавському літературно-меморіальному музеї В. Г. Короленка розгорнута виставка робіт мистецької родини решетилівських майстрів Пілюгіних.
У Полтавському літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного експонувалися:
- виставка декоративно-ужиткових робіт із глини опішнянських майстрів – подружжя Дмитра та Любові Громових;
- виставка «Дивна вишивка з Лубенщини», на якій були представлені роботи заслуженого майстра народного мистецтва України Ольги Закорко та Ганни Гойди;
- виставка робіт з бісеру «Традиції поколінь».
В Абазівському краєзнавчому музеї експонується виставка «Удвох тепліше», на якій представлені роботи опішнянського фотографа, володаря золотої медалі НСФХУ 2012 року Юрка Пошивайла.
У Миргородському краєзнавчому музеї розгорнута виставка робіт члена НСХУ Сергія Мисака.
У Вовчицькому районному краєзнавчому музеї імені І. Саєнка Лубенського району відкрилася персональна виставка робіт художника Олександра Рогозного.
У Лубнах урочисто відкрито меморіальну дошку першому секретарю міськвиконкому КПУ 1978-1991рр., міському голові 1998-2006 рр. Анатолію Соболєву.
Кіномистецтво. У Шишацькому РБК відбувся захід за участю творчої групи музично-етнографічної програми «Фольк-music» телеканалу Перший Національний і ведучої та продюсера програми, заслуженої артистки України Оксани Пекун та артистів творчих колективів – народного хору «Явір», етнографічного гурту «Чорнобривець» та колективу з Яресьок Шишацького району «Мальви».

Просвітництво і художня самодіяльність. У січні у Полтаві та містах і селах області проходили новорічні та різдвяні святкові заходи:
- на Театральній площі обласного центру – театралізоване святкове дійство «Новорічні вечорниці»;
- у Полтавському МБК – новорічна казка-вистава «Секрети майстерні Діда Мороза», новорічна казка «Капусник» та театралізована ігрова програма «Кришталеві дива»;
- на території Білецьківки Кременчуцького району – новорічне святкове дійство, організоване мешканцем села, засновником-аматором власного музею-садиби предметів українського побуту та вжитку Віталієм Усенком;
- у Решетилівському РБК – вистава-казка на сучасний лад «Лист Діду Морозу» у виконанні артистів-аматорів;
- у Лубнах – театралізоване свято, організоване працівниками Лубенського МБК;
- у Шишацькому РБК – концерт аматорів художньої самодіяльності району  «Передріздвяні зустрічі».
На другому ярусі Полтавського стадіону імені О.Бутовського відкрито музей футбольної команди «Ворскла».
У ТРЦ «Київ» обласного центру експонується виставка вінтажних іграшок полтавки Галини Чемерис, виконаних у стилі так званої горищної іграшки.
У Кременчуці з концертом виступили учасники телепроекту каналу СТБ «Х-фактор-3».
У Лубнах відбувся звітний концерт зразкового колективу танцю «Водограй».
У Зіньківському районі вдруге проводився конкурс «Голос Зіньківщини», переможцем якого стала жителька Петрівки Наталія Довбня.
У Землянках Глобинського району відзначали 200-річчя села.
У Нових Мартиновичах Пирятинського району створено аматорський музей історії рідного краю.
вгору

Матеріал підготувала:                                                   І.О.Коваленко, провідний           
                                                                                         бібліограф відділу інфор-
                                                                                         мації  з  питань  культури
                                                                                         та мистецтва



Режим роботи:
Понеділок-п'ятниця: 9:00 – 17:30,
Неділя: 9:00 – 17:30.

Вихідний: субота

Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


































2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського